Fikcia – nefikcia 01: Totemovanie

Autor: Jelena Hudcovská | 9.7.2013 o 17:04 | (upravené 9.7.2013 o 17:29) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  32x

Tlačová správa: Predvčerom sa stretli králi a kráľovné Severného a Južného kráľovstva, aby spoločne odhalili totemy dvoch významných Severných Šamanov v Komárom hrádku Južného kráľovstva na brehu Hraničnej rieky, kde podľa tradície prekročili títo Šamani - bratia rieku, aby priniesli veľa dobrého do Severného kráľovstva. Odhalenie totemov bolo sprevádzané jasotom občanov kráľovstiev na oboch brehoch rieky.

A čo tomu predchádzalo?

Kde bolo, tam bolo, boli raz na Starom svetadiele dve mocné kráľovstvá – Južné, kde vládol rozvážny kráľ Bubu, a Severné s osvieteným kráľom Babom. Kráľovstvá, ktoré žili vo vzájomnej zhode, bez závistí a hádok, delila iba Hraničná rieka. Aj preto sa raz rozhodol náčelník Komárieho hradiska Severného kráľovstva osadiť totem slávneho Južného Šamana, ktorého si ctil celý svetadiel, na území svojho hradiska.

Sláva to mala byť preveľká

Náčelník Komárieho hradiska s radosťou uvítal záujem Južného kráľa Bubu zúčastniť sa odhalenia totemu Južného Šamana v Komárom hradisku, pretože vedel, že má rád podobné mierové podujatia. Vedel tiež, že kráľ Baba najradšej rieši štátnické veci na poľovačkách, preto ho radšej neobťažoval pozvánkou. No Severné kráľovské tamtamy fungovali dokonale, a jasnozrivý kráľ Baba, načúvajúc ich zvuku, sa štátnicky múdro rozhodol.

Zarána v „Deň odhalenia“ rýchly kuriér doručil náčelníkovi posolstvo kráľa: „Vznešený kráľ Baba sa rozhodol osobne sa zúčastniť odhalenia totemu významného Južného Šamana, ktorého si ctí celý svetadiel. Príde aj s kráľovnou, preto jej treba zabezpečiť dôstojnú spoločnosť. Jasný kráľ si praje, aby ho očakávala náčelníkova garda pri bráne Komárieho hradiska zhruba pol hodiny pred začiatkom podujatia. Kráľ bude mať aj kratučký iskrenný prejav v trvaní asi 60 minút a bude rečniť ako prvý v poradí.“

Sláva to bola skutočne preveľká

Odhalenie prebehlo podľa najlepšieho svetadielového protokolu. Účasť oboch kráľov si vyslúžila ovácie na otvorenej scéne, najmä preto, že príchod milovaného kráľa Babu považoval ľud Komárieho hradiska za vzácny dar a pretože si vážil spoločnú minulosť, súčasnosť aj budúcnosť oboch kráľovstiev.

Najneočakávanejšie na podujatí bolo však jasnozrivé pôsobenie oboch kráľovien. Vo vybranej dámskej spoločnosti štebotajúcej o topánočkách a kabelôčkach, potichu a za chrbtami vznešených manželov dohodli kráľovné pokračovanie významnej udalosti. Rozhodli sa, že budú osobne záštitou pre odhalenie totemov Severných Šamanov - bratov na území Komárieho hrádku Južného kráľovstva. Zdalo sa im to úplne prirodzené, lebo Severní Šamani sú rovnako ako Južný Šaman vážení a ctení celým svetadielom. A obyvateľstvo to očakáva. A reciprocita je zdravá.

Sláva to bude neskutočná

Iniciatíva kráľovien bola taká neodolateľná, že náčelník Komárieho hrádku Južného kráľovstva okamžite začal hľadať vhodné miesto pre osadenie totemov, ktoré sa uskutoční do roka a do dňa odo dňa odhalenia totemu Šamana. Zrejme to bude presne na tom mieste brehu rieky, o ktorom sa traduje, že práve tam prekročili Šamani hranicu pri svojom slávnom príchode do Severného kráľovstva. Obyvatelia oboch krajín sa už nevedia dočkať.

Čo myslíte, mohlo sa niečo takéto stať alebo je to fikcia?

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?